تخصیص یارانه دولتی به کالاهای اساسی نرخ ارز

انجمن ها سامانه های الکترونیکی سامانه جامع تجارت اطلاعیه های سامانه ی جامع تجارت تخصیص یارانه دولتی به کالاهای اساسی نرخ ارز

#15240
admin
مدیرکل

اطلاعیه-#تخصیص_یارانه_دولتی به #کالاهای_اساسی
قابل توجه بازرگانان محترم،
نظر به ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه، در اجرای بند ۱۵ مصوبه شماره ۴۳۵۳/ت۵۵۳۰۰هـ مورخ ۲۲ فروردین ۹۷ موضوع تأمین مابه‌التفاوت نرخ ارز ۴ هزار ریال به ازای هر دلار برای تأمین کالاهای اساسی مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی و کالاهای مورد درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت، تغییراتی در سامانه جامع تجارت در این خصوص صورت گرفته است.
در این راستا فیلد جدیدی با عنوان #مشمول_یارانه_دولتی به سامانه‌ جامع تجارت اضافه گردیده است. برای کالاهای مشمول مابه التفاوت نرخ ارز، پس از استعلام ضوابط تجاری از دفتر مقررات صادرات و واردات، پرونده به سازمان مجوزدهنده مربوطه ارسال گردیده و پس از اخذ نظر دستگاه مجوزدهنده در خصوص تخصیص یارانه دولتی، این موضوع به بانک مرکزی اعلام می‌شود.
بانک‌های عامل نیز امکان مشاهده نظر سازمان مجوزدهنده را دارا می‌باشند.
در صورتی که از قبلاً ثبت سفارش خود را انجام داده و دارای کد 8 رقمی می‌باشید، می‌توانید نسبت به ویرایش ثبت‌سفارش خود اقدام نمایید تا درخواست شما جهت بررسی و تخصیص مابه التفاوت ارزی به وزارتخانه مربوط ارسال شود.
تذکر: از آن‌جا که تخصیص ارز می‌بایست به کل کالاهای پیش‌فاکتور اختصاص ‌یابد، لذا از ثبت کالای غیر مشمول در پرونده‌هایی که نیاز به دریافت مابه التفاوت دارند اجتناب نمایید.
جهت مشاهده نظر سازمان مجوزدهنده در رابطه با تخصیص ارز می‌توانید به قسمت “مدیریت مجوزها” مراجعه نموده و با انتخاب گزینه جزئیات هر ردیف، نظر سازمان مجوزدهنده را مشاهده نمایید. (مطابق فایل پیوست)
سامانه جامع تجارت