انتقال دانش آموزان شاغل به تحصیل در خارج به مدارس داخل کشور

School Kidsدانش آموزان ایرانی که به هر دلیلی قصد ترک محل اقامت ، مراجعت به ایران و ثبت نام در یکی از مدارس داخل کشور را دارند می بایست قبل از مسافرت به کشور با مراجعه به نزدیکترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تایید کلیه اوراق و مدارک تحصیلی خود اقدام نمایند.
یکی از شرایط اصلی مندرج در مقررات اعلام شده از سوی اداره کل مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش برای انتقال دانش آموزان به مدارس داخل کشور ارایه اوراق و مدارک تحصیلی دارای مهر تایید یکی از نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می باشد. از این رو ضرورت دارد تا (والدین) این گونه دانش آموزان قبل از عزیمت به ایران ، بنحو مقتضی با بخش دانشجویی نمایندگی مذاکره و مشاوره نمایند. نحوه تایید اوراق و مدارک این دانش آموزان همانند روش مندرج در قسمت ” تایید و اوراق مدارک تحصیلی” می باشد.

 • مراجعه به بخش تأیید اوراق و مدارک تحصیلی

دانش آموزان پس از مراجعت به کشور می بایست برا ی ارزشیابی مدارک تحصیلی خود و ثبت نام در یکی از مدارس داخل کشور ، ابتدا به اداره کل مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش تهران مراجعه و گواهینامه ارزشیابی تحصیلات خارجی دریافت نمایند.

7 فکر می‌کنند “انتقال دانش آموزان شاغل به تحصیل در خارج به مدارس داخل کشور

 1. مهري رحيمي

  با سلام وخسته نباشید پسر من تا مقطع دوم راهنمایی در مدرسه استعدادهای درخشان درایران تحصیل کرد برای کلاس سوم راهنمایی به آمریکا نقل مکان کردیم واین مقطع در آمریکا به پایان رساند اکنون قصد مراجعت به ایران را داریم آیا پسرمن میتواند به اول دبیرستان برود ومدرک سوم راهنمایی او ازآمریکا قابل قبول است خواهش میکنم پاسخم را هرچه سریعتر بدهید چون خیلی نگران هستم

  1. IBfon.Org نویسنده

   سلام جای نگرانی نیست. فقط شما می بایستی مدارک تحصیلی پسرتان را به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن تحویل می نمایید و آنها را تایید می کنند. در خصوص اینکه ان مقطع تحصیلی ( آمریکا) در کدام مقطع و یا کلاس قرار می گیرد می بایستی از وزارت آموزش و پرورش سوال کنید. به احتمال قریب به یقین می تواند به کلاس اول دبیرستان برود. از کارمندای ایران در دفتر حافظ منافع هم سوال کنید و قبل از اینکه به ایران بیایید همه کارها را انجام دهید.

  2. ر. ر

   با سلام
   دانش آموزان ابتدایی که در مدارس اروپا درس خوانده اند و نوشتن زبان فارسی را خوب نمی دانند چطور می ت آنند به مدارس ایران منتقل شوند؟
   با تشکر

 2. مهري رحيمي

  باسلام خواهش میکنم به این سوال من پاسخ بدهید پسرمن تا پایان کلاس دوم راهنمایی درایران بود ودر مدرسه استعداهای درخشان تحصیل میکرد سپس به امریکا نقل مکان کردیم وسوم راهنمایی را در امریکا تحصیل کرده اکنون قصد بازگشت به لیران داریم آیا مدرک پسرم قابل قبول است ومیتواند در ایران به کلاس اول دبیرستان برود

 3. دنيز

  من یک دختر ١٧ساله دارم که تا سوم راهنمایی. در مدارس ایرانی ترکیه استانبول درس خوانده واز اول متوسطه در مدرسه ترکیه تا سال سوم متوسته خوانده حالا برای پیش دانشگاهی. میخواهد در ایرا ن بخواند باید چه کاری انجام دهد این سه سال دبیرستان را هم با نمرات بالا کذرانده با تشکر

  1. IBfon.Org نویسنده

   شما می بایستی اوراق و مدارک تحصیلی دخترتان را به تایید سفارت ایران در ترکیه برسانید.
   وزارت آموزش پرورش ایران پایه تحصیلی معادل را برای شما مشخص خواهد کرد. خود کارمندان سفارت ایران می دانند که سوم دبیرستان ترکیه معادل کدام سال مقطع تحصیلی دبیرستان ایران می باشد.
   به احتمال خیلی زیاد می بایستی در مقطع پیش دانشگاهی در ایران ادامه تحصیل بدهند. چون مقطع دبیرستان ایران مثل ترکیه است.

 4. سیمین پوری

  سلام با عرض احترام دختر من تا سه سال اخر دبیرستان در مادرید تحصیل کرده والان عازم ایران هستیم ایا میتواند در امتحانات نهایی شهریورماه شرکت نماید تا بتواند دیپلم بگیرد ؟ با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.