تاریخ و نحوه ثبت نام داوطلبان متقاضی شزکت در آزمون کارگزارن گمرکی

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون کارگزاران گمرکی در سال 1395 می رساند که ثبت نام در این آزمون منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org از روز سه شنبه مورخ 1395/01/24 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 1395/01/31 پایان می پذیرد.

لذا کلیه متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام ، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

شرایط عمومی ثبت نام :

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری و قاچاق گمرکی
 • انجام خدمت نظام وظیف با معافیت دائم ویژه برادران ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی پایان خدمت نطام وظیف عمومی و یا معافیت دائم تا تاریخ 1395/3/6 می باشد.
 • داوطلبان نباید کارمند دستگاههای دولتی باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام :

 • دارا ودن حداقل بیست و پنج سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون 1395/03/06
 • دارا بودن حداقل مدرک کاردانی در رشته امور گمرکی و یا حداقل کارشناسی در سایر رشته ها ملاک عمل برای محاسبه تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ 1395/03/06 می باشد.

مراحل ثبت نام :

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org
 • تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور
 • ارسال عکس، داوطلب می بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.
 1.  عکس 3*4 که در سال جاری گرفته شده باشد. ( عکس تمام رخ)
 2.  عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.
 3. اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 300*400 پیکسل و حداقل 200*300 پیکسل باشد.
 4. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه باشد.
 5. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بیشتر باشد.
 6. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشند.
 7. حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.
 • تذکر مهم : با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرا برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می کنند رخ داده است، تاکید می گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل داخلی اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دفت نمایید تا اشنباها عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی ار طرف متقاضی فرد به عنوان متخلف تلقی و مطالق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

پرداخت وجه ثبت نام :

متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی می بایست از روز سه شنبه مورخ 95/01/24 تا پایان روز سه شنبه 95/01/31 پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به واریز مبلغ پانصد هزار ریال به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون حق العمل کاران گمرکی از درگاه اینترنتی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.

توضیح 1- مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام و از موکول نمودن ثبت نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.

توضیح 2- ثبت نام زمانی تکمیل می گردد که مراحل با موفیت انجام شده و شماره پیگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. ( متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام، کد پیگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل نزد خود نگهداری نمایند)

توضیح 3- ثبت نام متقاضاین صرفا از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواه شد و تعهدی برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.

توضیح 4- قبل از پرداخت وجه ثبت نام لازم است داوطلبان ار احراز شرایط عممومی و اختصاصی و … خود با مفاد آگهی اطمینان حاصل نمایند. همچنین به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه گمرک جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون :

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 95/03/04 برای مشاهده و پرینت ، بر روی پایگاه سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. آزمون در روز پنجشنبه مورخ 95/03/06 برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی دواطلبان خواهد رسید.

لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزل تایید اطلاعات ارسالی نمی باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

تعیین محل برگزاری آزمون بر اساس آمار ثبت نام کنندگان خواهد بود که در روز چهارشنبه مورخ 95/02/29 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مواد آزمون :

 1. قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن ( مصوب 90)
 2. مقررات صادرات و واردات و آیین نامه اجرایی آن و اصول طبقه بندی کالا.
 3. مباحث مرتبط با پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع امور گمرکی
 4. اینکوترمز 2010

تذکرات :

 • تعداد 500 نفر از متقاضین شرکت کننده در آزمون و واجد شرایط به عنوان کارگزار گمرکی پذیرخته خواهند شد.
 • یک چهارم از سهمیه پذیرش به بازنشستگان گمرک اختصاص می یابد به شرط اینکه حداقل دو سوم دوران خدمت خود را در گمرک گذرانده باشند.
 • صدور پروانه کارگزار گمرکی برای پذیرفته شدگان موکول به شرکت در دوره های آموزشی است که حسب ضرورت، گمرک ایران تعیین می نماید.

فرم تقاضانامه امور گمرکی

آدرس اینترنتی ثبت نام