واردات خودرو جانبازان به همراه آخرین قوانین و مصوبات

ما در این بخش مصوبات و آخرین تغییرات واردات خودرو توسط جانبازان را گرد آوری کرده ایم تا شما بهتر بتوانید در این خصوص اطلاعات کافی و بروز داشته باشید.
متن کامل مصوبه واردات خودرو جانبازان

۸۵۶۶۱/۴۴۵۰۲ -۲۱/۴/۱۳۸۹

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۶/۴/۱۳۸۹ با توجه به نظر رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع شماره ۶۲۱۶۴/۸۱۳هـ مورخ ۳/۱۲/۱۳۸۸ موافقت نمود:
۱- بند “الف” تصویب نامه شماره ۲۰۴۴۰۸/ت۴۱۷۱۷ هـ مورخ ۷/۱۱/۱۳۸۷ و جزءهای “۱و۲” آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- ورود خودروهای وی‍ژه جانبازان هفتاد درصد ( تا نه هزار و دویست) و قطعات و لوازم مربوط، مشروط به عدم انتقال به غیر ظرف پنج سال و عدم امکان برخورداری از سایر مزایا و تسهیلات مربوط به خودرو
جانبازان در آینده وبا بهره‌مندی از معافیتها و شرایط زیر مجاز است:

توضیح : این بند طبق مصوبه دولت اصلاح شده است و عبارت مشروط به عدم انتقال از آن حذف گردیده است. نامه شماره ۳۰۳۴۰/۲۱/۹۲ مورخ ۲۱/۸/۹۲ اداره کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت موضوع مصوبه شماره ۱۳۷۷۲۷/ت ۴۸۸۰۰هـ مورخ ۱۵/۸/۹۲ هیات محترم دولت

اصلاح تصویبنامه موضوع اصلاح رقم مندرج در بند ( ۱ ) تصویب نامه اصلاحی موضوع اجازه واردات خودروهای ویژه جانبازان هفتاد درصد

هیئت وزیران در جلسه ۹/ ۷/ ۱۳۹۳ به پیشنهاد شماره ۶۲۸/ ۸۲۰/ ۴۰۰ مورخ ۲۷/ ۳/ ۱۳۹۳ بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- در تصویب نامه شماره ۸۰۸۲۱/ت۴۶۶۸۹هـ مورخ ۱۸/ ۴/ ۱۳۹۰، عبارت “هشت هزار و چهارصد و پنجاه و یک”، به عبارت “نه هزار و دویست” اصلاح می شود.

۲- رعایت تصویب نامه شماره ۱۷۳۹۶۶/ت۴۹۸۵۱هـ مورخ ۲۰/ ۱۱/ ۱۳۹۲ موضوع ممنوعیت ثبت سفارش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی و لزوم رعایت سال ساخت خودرو همزمان با سال ورود خودرو در این خصوص الزامی می باشد.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهور

۱- معافیت از پرداخت سود بازرگانی خودرو و تجهیزات مربوط ویژه جانبازان دوپا یا دو دست قطع از مچ ، قطع نخاع تا سقف چهارصد میلیون (۴۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال و در مورد خودرو و تجهیزات مورد نیاز ویژه دیگر جانبازان هفتاد درصد تا سقف سیصد میلیون(۳۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به ازای هر دستگاه خودرو و قطعات و تجهیزات مربوط.

۲- معافیت از شرایط مقرر در تصویب نامه‌های شماره ۹۲۳۰۸/ت۴۰۵۸۷ک مورخ ۷/۶/۱۳۸۷ (با حذف تبصره ۲ بند ۳ آن) و شماره ۵۱۲۱۵/ت ۱۳۵ک مورخ ۹/۴/۱۳۸۷٫

۲- به منظور تأمین خودرو جانبازان، ورود قطعات و تجهیزات مورد نیاز خودروسازان داخلی با استفاده از معافیت موضوع جزء(۱) بند (الف) با تشخیص و تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است.
۳- این تصمیم‌نامه از تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۸ قابل اجرا است.
محمدرضا رحیمی
معاون اول رئیس جمهور


دیدگاه‌ها

 1. با سلام آیا براى خانواده شهدا هم قانونى براى واردات و کارت بازرگانى هست ؟؟
  با تشکر

  1. سلام. همان شرایطی که برای افراد عادی است برای خانواده شهدا نیز هست و امتیازی برای آنها در نظر گرفته نشده است

 2. یاسمن نیم‌رخ
  یاسمن

  سلام . ببخشید ولی یه نفر حدود دو سال پیش یه ماشین وارد کرد از خانواده شهدا که گفت ۲۵ تومن اون زمان به گمرک داده بود!!!!!

  1. سلام. ما قانون و یا بخشنامه کلی که تخفیفی به خانواده عزیز شهدا تعلق بگیره نداریم. اما ممکن است کسانی از ارگانهای دولتی نامه تخفیف برای ورود ماشین بگیرند که موردی است و در تجارت ایران به امضاهای طلایی مشهور شده است !

 3. یاسمن نیم‌رخ
  یاسمن

  منم میخوام ماشین از خانواده شهدا وارد کنم . چیکار کنم؟

 4. مهدی نیم‌رخ
  مهدی

  چند تا سوال داشتم ممنون می شم اگه جواب بدید .
  ۱٫ این قانون هنوز هم اجرا می شود؟ اگه آره مراحلش به چه صورتی است؟
  ۲٫ هر ماشینی با حجم موتور زیر ۲۵۰۰ میشود وارد کرد یا فقط ماشین های خاصی اجازه ورود دارند؟
  ۳٫ فقط ۳۰ میلیون در هزینه گمرکی تخفیف داده می شود؟
  با تشکر

  1. ۱- بله. از سازمان متبوع ( بنیاد جانبازان و مستضعفان) نامه می گیرید.
   ۲- فقط از لیست مجاز واردات می توانید خودرو انتخاب کنید.
   ۳- بله سقف تخفیف ۳۰ میلیون تومان و تنها یک خودرو می باشد.

 5. محمد نیم‌رخ
  محمد

  سلام.برای جانباز های ۴۰ درصد امتیازی در نز گرفته می شود

  1. سلام. تنها برای جانبازان بالای هفتاد درصد و خودرو و تجهیزات مربوط ویژه جانبازان دوپا یا دو دست قطع از مچ ، قطع نخاع چنین امتیازی است و هیچ امتیازی برای سایر جانبازان در خصوص واردات خودرو وجود ندارد.